Aşk

Kova Burcu Kadını’nın Aşk Hayatı

Kova Burcu Kadını’nın Aşk Hayatı

Kova Burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

Kova Kadını her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir. Zaman zaman soğuk, mesafeli ve kendini beğenmiş dursa bile, aslında diğer insanlara değer veren, onları düşünebilen ve kimi zaman da bağlanabilen bir yapıdadır. Hümanist bir yapısı olan Kova kadınının, oldukça rasyonel bir yoldan hayata katılımda bulunmayı tercih eder.

İyimserlik yaşamında temel ilkedir. Flört etmeyi ve dostluklar oluşturmayı çok sever. Kova’nın dikkati en çok entellektüel anlamda uyaranlara açıktır. Etkili ve iyi bir konuşma şekli de olumlu adımların başında gelir. Oldukça açık fikirli olan Kova insanı, eleştirileri rahatlıkla karşılar ve diğer insanların fikirlerine saygı duyar.

Esneklik ve tolerans Kova’nın en önemli karakteristikleridir. Savunmaya geçerken her zaman düşünen Kova insanı, asla çok kıskanç ve aşırı duygusal olmaz. Kova’nın ilişkiye başlayabilmesi ve yürütebilmesi için belirgin bir yönteme ihtiyacı yoktur. Ancak enteresan deneyimler, farklı ortamlar, değişiklik, partnerine daha yakınlaşmasında önemli ve etkili role sahiptir. Kova’nın ilişkisini geliştirmek ve güven duymak için zamana ihtiyacı vardır.

Havai tabiata sahip olan kova kadınlarının ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Onların ne düşündüğünü anlamak ta kolay değildir. Bu durum kova burcunun kadınlarına değişik bir cazibe kazandırır.

Evlilik konusu, kadın kova burcunun özellikleri açısından, gerçekten de zor bir durumdur. Kova kadınlarını evliliğe ikna etmek, diğer kadınlara oranla çok daha zordur çünkü kova kadınları özgürlüklerine son derece düşkündürler. Kova kadınları, hangi zamanda yaşıyor olurlarsa olsunlar, zamane evliliklerin özgürlükleri kısıtladığını düşünürler. Bu yüzden evlenecekleri erkeklerden istekleri de çok olur.

Akıllı ve entelektüel erkekler kova kadınlarının ilgisini çeker. Erkeklerde aradıkları en önemli özellikler kültür, anlayış, olgunluk, espri ve canlılıktır. Paraya çok fazla önem vermezler ama parasızlığın kısıtlayıcılığını da yaşamak istemezler. Bu yüzden evlenecekleri erkeklerin belirli bir gelir düzeyinde olmalarını beklerler.

Kıskanç ve bencil erkeklerden nefret ederler. Çok yönlü ve sosyal yönü son derece gelişmiş olan kova kadınlarının arkadaşları çok olur. Arkadaşlıklara çok önem veren bir kova kadını için, bu sebepten dolayı eşi tarafından kıskançlıklara maruz kalması kadar korkunç bir şey yoktur.Onun için güven, aşkın temelidir. Erkeğine güvendiği sürece onunla olmaması için hiçbir sebep yoktur. Ama eşinin ona oyun oynadığı kulağına gelirse, kaçış yöntemine başvuracaktır. Bu hayal kırıklığı onu kızdırmaz.

Küçük hataların ilişkide gündemde olması büyütülmesi Kova kadınının rahatsızlık hissetmesine neden olur. Yanlışları durmadan dile getiren bir partner, Kova kadınının kendisini mutsuz hissederek, uzaklaşmasına yol açar. Her ilişkide olduğu gibi aşkta da Kova kadınının tam anlamıyla kendini teslim etmesi, kişiliğini olduğu gibi ortaya koyması çok güçtür. Karşı taraf sadakatini koruduğu ölçüde, O da sadık kalacaktır. Genellikle Kova kadını erkeği gibi söz vermeyi sevmeyen bir insandır, ama verdiği sözleri mutlaka yerine getirir. Ancak aşırı talepkar, kıskanç ve eleştirici tutumlar ilişkide soğukluğa hatta ayrılığa neden olur.

Kova kadını yaşamı paylaşabileceği, beraber gelişebileceği, yeni deneyimlere beraber atılabileceği, akılcı ve akıllı bir eş arayışındadır.

Yorumlar

Aşk ve sevgi sitesinde her yaştan arkadaş bulabilirsiniz, ayrıca aşk üzerine sözler, şiirler ve yazılar burada. aşk, sevgi, aşk sözleri, aşk şiirleri, arkadaş, güzel sözler, aşk yazıları, aşk sokağı